Základní školaFlorbal dívky kat. IV. - 24. 1. 2023

Zveřejněno: 27.1.2023


Florbal dívky kat. IV. - 24. 1. 2023

V úterý 24. 1. se naše starší žákyně z 8. - 9. třídy zúčastnily okresního florbalového finále. Po dvou výhrách a jedné prohře ve skupině postoupily do semifinálových bojů, kde porazily žákyně ZŠ Školní 2:0 a mohly se těšit na finále. Zde proti našim děvčatům nastoupil výběr ZŠ Loučovice, a po základní hrací době byl stav nerozhodný 2:2. Na řadu přišly nájezdy, ve kterých jsme byly lepším družstvem a naše dívky se mohly radovat z prvenství. 

Mgr. Radek Svoboda

ZŠ a MŠ MalontyFlorbal - okresní finále dívky 10. 1. 2023

Zveřejněno: 27.1.2023


Florbal - okresní finále dívky 10. 1. 2023

V úterý 10. 1. sehrály naše dívky z 5., 6. a 7. třídy florbalový turnaj v ZŠ Fantova Kaplice. Po výsledcích 0:3 se ZŠ Školní Kaplice, 0:0 se ZŠ Křemže a 1:4 se ZŠ Za Nádražím ČK obsadily v konečném pořadí 6. místo.


Mgr. Radek Svoboda

ZŠ a MŠ Malonty
Florbal kategorie II. - 19.1.2023

Zveřejněno: 27.1.2023


Florbal kategorie II. - 19.1.2023

Dne 19. 1. se výběr chlapců a dívek z 2. - 5. třídy zúčastnil okresního florbalového finále II. kategorie. Po krásných výkonech jsme prohráli až ve finálovém utkání se ZŠ Benešov nad Černou a v konečném pořadí jsme se umístili na pěkném druhém místě.  

Mgr. Radek Svoboda
ZŠ a MŠ MalontyČEPS Cup

Zveřejněno: 13.12.2022


ČEPS Cup

Dne 9. 12. se výběr chlapců z 2. - 5. ročníku zúčastnil florbalového turnaje ČEPS Cup ve sportovní hale ZŠ Školní Kaplice. V základní skupině sehráli naši žáci vyrovnanou bitvu s domácím výběrem a remizovali 2:2 (2x Brenkus M.). V druhém utkání ve skupině vyhráli chlapci po velkém boji 3:2 s výběrem ze ZŠ Křemže (3x Brenkus M.). Jako vítězové skupiny jsme šli do semifinále s chlapci ZŠ Velešín. Zde jsme dostali lekci z produktivity, kdy žáci ZŠ Velešín byli ve svých šancích efektivnější a zvítězili 3:0. V konečném umístění jsme skončili na krásném třetím místě. Velké díky patří všem zúčastněným sportovcům.   

Mgr. Radek Svoboda

ZŠ a MŠ Malonty

REKONSTRUKCE PC UČEBNY

Zveřejněno: 12.11.2021


V říjnu byla nově zrekonstruována jedna z odborných učeben v druhém patře. Původně sloužila jako dílna, posléze byla upravena na jazykovou učebnu s vyvýšeným podiem. Pak byly tyto zastaralé technologie nahrazeny zakoupenými počítači, protože bylo třeba zařadit výuku informatiky. Nyní byla odstraněna nevyhovující stupňovitá podlaha, položena nová krytina, vybíleno a udělány nové rozvody kabeláže k jednotlivým PC pracovištím . Vznikla pěkná učebna vyhovující pro IT technologie s 25 místy.


Zobrazit celé  LEGO PRO VÝUKU

Zveřejněno: 12.11.2021


Pro žáky jsme zakoupili stavebnice LEGO Mindstorms Education a LEGO Spike jako základní výukové soupravy k získávání znalostí s programováním a robotikou. Stavebnice obsahují jednotlivé díly a malý autonomní počítač, který se řídí zadávanými daty. Stavebnice motivují žáky k intenzivnímu myšlení při sestavování robotických zařízení, při hledání problémů, testování a ověřování správnosti řešení. Při týmové práci dochází k rozvoji komunikačních dovedností, předávání zkušeností a získávání vědomostí.


Zobrazit celé  

DRAVCI 1.11.2021

Zveřejněno: 5.11.2021


1.listopadu si všichni žáci naší školy užili venku ještě slunečné počasí při zajímavé přednášce sokolníka Miloslava Vondrušky . Dozvěděli se spoustu zajímavých věcí ze života nočních a denních dravců, nechyběly ani letové ukázky.


Zobrazit celé  Exkurze do Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně

Zveřejněno: 21.10.2021


Návštěva projektového dne na SOŠ ve Velešíně


Dne 8. 10. 2021 jsme se zúčastnili projektového dne na SOŠ strojní a elektronické ve Velešíně.

Nejprve jsme se šli podívat na internát a byly nám poskytnuty všechny důležité informace o ubytování. Poté si nás převzal jeden z učitelů a ukázal nám učebny a dílny. Na CNC fréze jsme viděli výrobu otvíráku, který každý z nás dostal jako dárek. Dále jsme měli možnost si vyzkoušet programování, 3D myš a 3D tiskárnu a odvezli si i drobný dárek – otvírák. Na závěr chceme říct, že se nám škola líbila, ale je to škola spíše pro kluky.

Celý areál školy byl moc pěkný a chutnal nám i oběd ve školní jídelně.


Tereza Červená, Kristýna GažákováZobrazit celé  Malontská míle

Zveřejněno: 18.10.2021


Dne 5. 10 2021 proběhl 5. ročník Malontské míle pod záštitou starosty Obce Malonty a patronací ČUS – „ Sportuj s námi“.

Závodu se zúčastnilo 183 závodníků z šesti základních a mateřských škol (ZŠ a MŠ Malonty, ZŠ a MŠ Benešov nad Černou, ZŠ Kaplice Školní, ZŠ Kaplice Fantova, ZŠ a MŠ Svatý Jan nad Malší a Desky).

Nejmenších účastníků (dětí z mateřských školek) bylo 22.

Závodníci byli rozděleni do kategorií podle ročníku narození na dívky a hochy.  Tomu byla přizpůsobena i délka trasy.

Nejstarší běžci (ročník 2006 – 2009) absolvovali skutečně jednu míli (1609 m).

Nejúspěšnější závodníci byli oceněni medailemi, diplomem a věcnými cenami. Všichni ostatní běžci obdrželi lízátko.

Akce se celkově zdařila. Na letošní ročník přišlo hodně diváků a přálo nám i počasí.

Děkujeme všem, kteří si přišli zasportovat a zafandit.

Těšíme se na další ročník, který se uskuteční v červnu 2022.


Zobrazit celé