ČEPS Cup

Zveřejněno: 13.12.2022

ČEPS Cup

Dne 9. 12. se výběr chlapců z 2. - 5. ročníku zúčastnil florbalového turnaje ČEPS Cup ve sportovní hale ZŠ Školní Kaplice. V základní skupině sehráli naši žáci vyrovnanou bitvu s domácím výběrem a remizovali 2:2 (2x Brenkus M.). V druhém utkání ve skupině vyhráli chlapci po velkém boji 3:2 s výběrem ze ZŠ Křemže (3x Brenkus M.). Jako vítězové skupiny jsme šli do semifinále s chlapci ZŠ Velešín. Zde jsme dostali lekci z produktivity, kdy žáci ZŠ Velešín byli ve svých šancích efektivnější a zvítězili 3:0. V konečném umístění jsme skončili na krásném třetím místě. Velké díky patří všem zúčastněným sportovcům.

Mgr. Radek Svoboda

ZŠ a MŠ Malonty

REKONSTRUKCE PC UČEBNY

Zveřejněno: 12.11.2021

V říjnu byla nově zrekonstruována jedna z odborných učeben v druhém patře. Původně sloužila jako dílna, posléze byla upravena na jazykovou učebnu s vyvýšeným podiem. Pak byly tyto zastaralé technologie nahrazeny zakoupenými počítači, protože bylo třeba zařadit výuku informatiky. Nyní byla odstraněna nevyhovující stupňovitá podlaha, položena nová krytina, vybíleno a udělány nové rozvody kabeláže k jednotlivým PC pracovištím . Vznikla pěkná učebna vyhovující pro IT technologie s 25 místy.

LEGO PRO VÝUKU

Zveřejněno: 12.11.2021

Pro žáky jsme zakoupili stavebnice LEGO Mindstorms Education a LEGO Spike jako základní výukové soupravy k získávání znalostí s programováním a robotikou. Stavebnice obsahují jednotlivé díly a malý autonomní počítač, který se řídí zadávanými daty. Stavebnice motivují žáky k intenzivnímu myšlení při sestavování robotických zařízení, při hledání problémů, testování a ověřování správnosti řešení. Při týmové práci dochází k rozvoji komunikačních dovedností, předávání zkušeností a získávání vědomostí.

DRAVCI 1.11.2021

Zveřejněno: 5.11.2021

1.listopadu si všichni žáci naší školy užili venku ještě slunečné počasí při zajímavé přednášce sokolníka Miloslava Vondrušky . Dozvěděli se spoustu zajímavých věcí ze života nočních a denních dravců, nechyběly ani letové ukázky.

Exkurze do Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně

Zveřejněno: 21.10.2021

Návštěva projektového dne na SOŠ ve Velešíně

Dne 8. 10. 2021 jsme se zúčastnili projektového dne na SOŠ strojní a elektronické ve Velešíně.

Nejprve jsme se šli podívat na internát a byly nám poskytnuty všechny důležité informace o ubytování. Poté si nás převzal jeden z učitelů a ukázal nám učebny a dílny. Na CNC fréze jsme viděli výrobu otvíráku, který každý z nás dostal jako dárek. Dále jsme měli možnost si vyzkoušet programování, 3D myš a 3D tiskárnu a odvezli si i drobný dárek – otvírák. Na závěr chceme říct, že se nám škola líbila, ale je to škola spíše pro kluky.

Celý areál školy byl moc pěkný a chutnal nám i oběd ve školní jídelně.

Tereza Červená, Kristýna Gažáková

Malontská míle

Zveřejněno: 18.10.2021

Dne 5. 10 2021 proběhl 5. ročník Malontské míle pod záštitou starosty Obce Malonty a patronací ČUS – „ Sportuj s námi“.

Závodu se zúčastnilo 183 závodníků z šesti základních a mateřských škol (ZŠ a MŠ Malonty, ZŠ a MŠ Benešov nad Černou, ZŠ Kaplice Školní, ZŠ Kaplice Fantova, ZŠ a MŠ Svatý Jan nad Malší a Desky).

Nejmenších účastníků (dětí z mateřských školek) bylo 22.

Závodníci byli rozděleni do kategorií podle ročníku narození na dívky a hochy.  Tomu byla přizpůsobena i délka trasy.

Nejstarší běžci (ročník 2006 – 2009) absolvovali skutečně jednu míli (1609 m).

Nejúspěšnější závodníci byli oceněni medailemi, diplomem a věcnými cenami. Všichni ostatní běžci obdrželi lízátko.

Akce se celkově zdařila. Na letošní ročník přišlo hodně diváků a přálo nám i počasí.

Děkujeme všem, kteří si přišli zasportovat a zafandit.

Těšíme se na další ročník, který se uskuteční v červnu 2022.