Základní škola

Soutěž v recitaci

Zveřejněno: 7.3.2024


Dne 6. března 2024 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Soutěžící byli vyhodnoceni porotou a následně odměněni. Nejlepší si odnesli drobné ceny a diplom. Celkem se zúčastnilo 31 dětí :-).


Zobrazit celé  

NÁVŠTĚVA PSÍHO ÚTULKU

Zveřejněno: 27.12.2023


Návštěva Psího útulku města Český Krumlov.
21. prosince navštívili žáci 6.třídy psí útulek v Českém Krumlově. Nejprve jsme si útulek prohlédli, seznámili se se všemi pejsky a pomazlili se s černou kočičkou. Krásným zážitkem pro nás bylo venčení fenky Nely. Nejprve se nás trochu bála, ale nakonec jsme se skamarádili. Dokonce si nechala vyčesat kožíšek.
Pejskům a kočičkám jsem dovezli také něco dobrého pod stromeček.

6. třída a Lucie Kostková 


Zobrazit celé  Řemeslo má zlaté dno - 19. 12. 2023

Zveřejněno: 21.12.2023


V úterý 19. 12. se naši žáci 8. a 9. třídy zúčastnili projektového dne "Řemeslo má zlaté dno" na SOŠ a SOU Kaplice. Na úvod se žáci rozdělili do čtyřčlenných skupin a každá skupina dostala svého garanta z řad studentů. Následně si všechny skupiny obešly připravená stanoviště a žáci si tak mohli vyzkoušet různá řemesla a činnosti, např. míchání nápojů, automobilový trenažér, výměnu pneumatiky atd. Děkujeme za pozvání od SOŠ a SOU Kaplice a za velice pěkně připravený projektový den pro naše žáky.   

Mgr. Radek Svoboda
ZŠ a MŠ Malonty


Zobrazit celé  Čeps Cup - Dívky - 13.12. 2023

Zveřejněno: 14.12.2023


Čeps Cup - Dívky - 13.12. 2023

Dne 13. 12. se výběr dívek z 3. - 5. ročníku zúčastnil florbalového turnaje ČEPS Cup ve sportovní hale ZŠ Školní Kaplice. V systému turnaje každý s každým sehrály naše žačky 4 výborná utkání. V prvním zápase zvítězily nad ZŠ H. Planá 6:0 (5x Bartošová, Něničková). V druhém utkání vyhrála děvčata 9:0 s výběrem ZŠ Linecká Č. Krumlov (6x Bartošová, Brichtová, Chudá, Něničková). V třetím utkání deklasovaly ZŠ Holubov 19:0 (11x Bartošová, 3x Něničková, 3x Chudá, Brichtová, Špičková). V posledním zápase nás čekal souboj o postup na krajské finále se ZŠ Křemže. Naše děvčata neponechala nic náhodě a utkání ovládla 6:1 (4x Bartošová, 2x Něničková). Děvčata vyhrála celý turnaj (12b., skóre 40:1) a zajistily si postup na krajské finále. Velké díky patří všem zúčastněným sportovkyním.   

Mgr. Radek Svoboda
ZŠ a MŠ MalontyKrajské finále - dívky - III. kategorie

Zveřejněno: 12.12.2023


Krajské finále - dívky - III. kategorie

V úterý 5. 12. se naše dívky zúčastnily krajského florbalového turnaje. V úvodním zápase ve skupině prohrály 2:1 se ZŠ Školní Kaplice (celkový vítěz krajského finále), v druhém zápase skupiny podlehly po velkém boji 2:1 s děvčaty ze ZŠ E. Beneše z Písku. Zbylo na ně utkání o 5. - 6. místo, kde rozstřílely výsledkem 4:0 ZŠ Týn nad Vltavou. V konečném pořadí obsadily krásné 5. místo v Jihočeském kraji. 

Výsledky ve skupině:  
ZŠ Malonty - ZŠ Školní Kaplice 1:2 (Sedláková)
ZŠ Malonty - ZŠ E. Beneše Písek 1:2 (Gažáková)
Zápas o 5. - 6. místo:
ZŠ Malonty - ZŠ Týn nad Vltavou 4:0 (Beranová 2x, Bartošová 2x)

Mgr. Radek SvobodaČEPS Cup - chlapci

Zveřejněno: 12.12.2023


ČEPS Cup - chlapci

Dne 6. 12. se výběr chlapců z 3. - 5. ročníku zúčastnil florbalového turnaje ČEPS Cup ve sportovní hale ZŠ Školní Kaplice. V systému turnaje každý s každým sehráli naši žáci 3 výborná utkání. V prvním zápase podlehli po divoké přestřelce pozdějšímu vítězi z H. Plané 4:6 (4x Brenkus). V druhém utkání vyhráli chlapci 4:1 s výběrem ZŠ Benešov nad Černou (2x Beran, Brenkus, Pilný). V posledním utkání zvítězili nad ZŠ Školní Kaplice 3:0 (2x Brenkus, Beran) a v konečném umístění jsme skončili na krásném, bohužel nepostupovém, druhém místě. Velké díky patří všem zúčastněným sportovcům.   

Mgr. Radek SvobodaExkurze Praha - Národní muzeum, adventní trhy

Zveřejněno: 12.12.2023


Ve čtvrtek 7.12. vyjeli žáci 2. stupně na exkurzi do Prahy. Navštívili Národní muzeum, kde zhlédli několik expozic (např. Okna do pravěku, Zázraky evoluce, Dějiny, Dějiny 20. století atd.) a především vystavenou Věstonickou Venuši. Poté po krátké občerstvovací zastávce na Václavském náměstí došli na Staroměstské náměstí, kde si prošli a užili adventní trhy. Exkurzi zakončili v OC Palladium. Velké poděkování patří firmě Viking manželů Majerových za poskytnutí autobusové dopravy. 

Mgr. Radek Svoboda


Zobrazit celé  Plavecký výcvik v Českém Krumlově

Zveřejněno: 30.11.2023


Od září do konce listopadu děti ze 3. a 4. třídy navštěvovaly plavecký výcvik v Českém Krumlově. Pro některé nebylo setkání s vodou jednoduché, ale postupem času si na vodu zvykli všichni a začali se zdokonalovat. Takže se na konci výcviku nenašel nikdo, kdo by neuplaval ani metr. Na poslední hodině žáci ve svých skupinách závodili a nechyběly medaile a diplomy za krásná umístění. 4. třída letos doplavala a 3. třída se může těšit ještě příští rok.

Mgr. Monika Zifčáková


Zobrazit celé  

Florbal dívky - III. kategorie - okresní finále

Zveřejněno: 28.11.2023


Florbal dívky - III. kategorie - okresní finále

V úterý 28. 11. se naše dívky zúčastnily florbalového turnaje. V úvodním zápase prohrály 3:0 se ZŠ Školní Kaplice, od té chvíle se ale naladily na vítěznou vlnu a po třech výhrách, kdy neobdržely ani jednu branku, postoupily do finále. Zde se opět utkaly se ZŠ Školní a i tentokrát prohrály 3:0. V konečném pořadí obsadily krásné 2. místo s nadějí na postup do krajského finále. 

Výsledky ve skupině:  
ZŠ Malonty - ZŠ Školní 0:3
ZŠ Malonty - ZŠ Za Nádražím ČK 4:0 (Beranová 2x, Něničková, Sedláková)
ZŠ Malonty - ZŠ H. Planá 2:0 (Sedláková, Gažáková)
Semifinále:
ZŠ Malonty - ZŠ Velešín 3:0 (Beranová 2x, Něničková)
Finále:
ZŠ Malonty - ZŠ Školní 0:3

Mgr. Radek Svoboda
ZŠ a MŠ MalontyPišQworky 2023

Zveřejněno: 28.11.2023


Ve středu 15.11. se žáci naší školy zúčastnili oblastního kola v PišQworkách. Zúčastnily čtyři týmy z naší školy - Děláš si blázny? (Krátký Denis, Vrzal Martin, Krajňák Lukáš), Slammed! (Matuš Aleš, Bodnar Matyáš, Klimenda Bořek), Kebabové (Jágerová Aneta, Janíčková Natálie, Lüftner Jan) a XO (Krátký Jakub, Nagy Viktor, Čapek Hubert). 

Do krajského kola postoupili z celkového 3. místa Kebabové a z 4. místa Slammed!. 
V pátek 24. 11. se krajského kola v Č. Budějovicích zúčastnily naše dva týmy - Kebabové a Slammed!. Na krajském kole se našim týmům již tak nedařilo a mezi nejlepší týmy nepostoupily.  

Mgr. Radek Svoboda
ZŠ a MŠ Malonty


Zobrazit celé  

ZÁLOŽKA DO KNIHY - česko-slovenský projekt

Zveřejněno: 7.11.2023


Žáci 1.,5.,8. a 9 třídy naší školy se zapojili do česko-slovenského projektu s názvem  Záložka do knihy spojuje školy. Vytvořili 90 pěkných záložek, které jsme odeslali na Slovensko přidělené Základní škole s mateřskou školou  z Rakovce nad Ondavou. Z  této školy také dorazily pěkné záložky, které si naši žáci prohlédli a rozebrali. Celý nápad se nám velmi líbil.


Zobrazit celé  Branný závod

Zveřejněno: 20.10.2023


Dne 19.10. proběhl v odpoledních hodinách branný závod pro žáky 5. - 9. třídy. 3 - 5 členné skupinky proběhly na čas stanovenou trasu a na ní plnily připravené úkoly(přenos břemene, střelba, balanční slalom, navigace a hod na cíl).


Zobrazit celé  Hřiště za družinou - využití pro veřejnost

Zveřejněno: 4.9.2023
LEGO PRO VÝUKU

Zveřejněno: 12.11.2021


Pro žáky jsme zakoupili stavebnice LEGO Mindstorms Education a LEGO Spike jako základní výukové soupravy k získávání znalostí s programováním a robotikou. Stavebnice obsahují jednotlivé díly a malý autonomní počítač, který se řídí zadávanými daty. Stavebnice motivují žáky k intenzivnímu myšlení při sestavování robotických zařízení, při hledání problémů, testování a ověřování správnosti řešení. Při týmové práci dochází k rozvoji komunikačních dovedností, předávání zkušeností a získávání vědomostí.


Zobrazit celé  Návštěva KODUSU

Zveřejněno: 21.12.2023


Ve středu 20.12.2023 děti z 2. třídy ZŠ navštívily naše seniory v KODUSU. Zazpívaly jim vánoční písně, předaly vlastnoručně vyrobená přáníčka a ozdoby. Na závěr setkání popřály všem krásné Vánoce.


Mgr. Martina Bartošová


Zobrazit celé