Základní škola

Hřiště za družinou - využití pro veřejnost

Zveřejněno: 4.9.2023
Barevné dny

Zveřejněno: 21.6.2023


Na závěr školního roku 2022/2023 proběhly na naší škole tzv. barevné dny. V posledních týdnech vždy jeden vybraný den přišli žáci i učitelé v oblečení zvolené barvy. Ty si odhlasovali samotní žáci. Do akce se zapojila většina žáků a barevné dny se vydařily.


Mgr. Radek Svoboda

ZŠ a MŠ Malonty


Zobrazit celé  No BackPack Day

Zveřejněno: 21.6.2023


Dne 17. 5. 2023 proběhl na naší škole den bez aktovek. Žáci si měli pomůcky přinést v čemkoliv, co mohlo nahradit klasické školní tašky. No backpack day je oblíbeným happeningem po celém světě. Cílem je upozornit na miliony dětí, kteří denně nosí pomůcky v ruce do škol vzdálených mnoho kilometrů. Naši žáci se tak zapojili do akce na podporu vzdělávání v zemích třetího světa. Po celý den bylo možné sledovat studenty, kteří si pomůcky nosili v nejrůznějších předmětech od kočárků, nákupních košíků, krabic od bot po bednu od piva.


Mgr. Radek Svoboda
ZŠ a MŠ Malonty


Zobrazit celé  McDonald´s Cup 2023 - kategorie B

Zveřejněno: 4.5.2023


McDonald´s Cup 2023 - kategorie B

Ve čtvrtek 4. 5. 2023 se naši žáci a jedna žákyně 4. a 5. třídy zúčastnili tradičního žákovského fotbalového turnaje McDonald´s Cup v Českém Krumlově. První utkání ve skupině jsme prohráli se ZŠ Brloh 0:3, druhý zápas porazili 5:1 ZŠ Linecká ČK (5x se trefil Vojta Pilný !!!) a v posledním utkání skupiny jsme podlehli po boji Velešínu 1:2 (gól Jan Jedlička). Následně jsme hráli skupinu o 8. - 10. místo. V prvním zápase této skupiny jsme uhráli remízu 3:3 se ZŠ Frymburk (3x Vojta Pilný), poté nás porazila ZŠ Plešivec ČK 5:2 (2x Vojta Pilný). V konečném pořadí jsme tak skončili na 10. místě z 13 účastníků. 

Mgr. Radek Svoboda
ZŠ a MŠ Malonty Krajské kolo OVOV - Tábor

Zveřejněno: 3.5.2023


Ve středu  3. 5. 2023 se na atletickém stadionu Míru v Táboře konalo krajské finále disciplín OVOV - sprint 60 m, hod míčkem, skok do dálky, leh sedy, shyby a volitelná disciplína běh na 1 km nebo dribling basketbalovým míčem. Tohoto kola jsme se zúčastnili v počtu 14 žáků - osmičlenné družstvo a šest jednotlivců. Na našich žácích byla od začátku patrná chuť se porvat o co nejlepší výsledek a někteří z nich pomýšleli i na příčky nejvyšší a postup na republikové finále do Brna. To se nakonec podařilo Jakubu Krátkému, který porazil všechny své soupeře v kategorii ročník 2010.

Naše družstvo nakonec získalo krásné 13. místo z 20 soutěžních škol. 

Mgr. Radek Svoboda
ZŠ a MŠ Malonty


Zobrazit celé  Krajské finále ve florbale

Zveřejněno: 3.5.2023


Krajské finále ve florbale

V úterý 2. 5. se naše děvčata zúčastnila krajského finále ve florbale. Postup si zajistila vítězstvím v okresním kole. Na turnaji v J. Hradci se již projevila vyšší kvalita soupeřek a po dvou porážkách ve skupině (0:6, 1:3) jsme prohráli i zápas o 5. - 6. místo se ZŠ E. Beneše Písek 0:4. 


Mgr. Radek Svoboda

ZŠ a MŠ MalontyZveřejněno: 3.5.2023


Ve čtvrtek 27. dubna se naši žáci zúčastnili okresního kola OVOV v Kaplici. Žáci soutěžili v pěti disciplínách - trojskok, kliky, hod medicinbalem, švihadlo a jako poslední disciplínu si mohli zvolit běh na 1 km nebo dribling s basketbalovým míčem. Všichni žáci předvedli skvělé výkony. Družstvo naší školy skončilo celkově na krásném 2. místě a postoupilo na krajské finále do Tábora. Mezi jednotlivci vyhráli svoji kategorii Jakub Krátký a Vlasta Něničková. Druhá místa ve svých kategoriích získali Bořek Klimenda, Matěj Růžička, Hubert Čapek, Vojta Pilný, Eliška Gažáková, Izabela Bartošová a Adélka Chudá. Na třetí místa ve svých kategoriích dosáhli Jan Lüftner a Martina Jaklová. Všem zúčastněným žákům je potřeba poděkovat za předvedené výkony. 

Mgr. Radek Svoboda
ZŠ a MŠ Malonty


Zobrazit celé  Zahraniční exkurze Mauthausen

Zveřejněno: 24.4.2023


Dne 18. 4. 2023 se žáci 7., 8. a 9. třídy zúčastnili  zahraniční exkurze do rakouského koncentračního tábora Mauthausen. Toto místo sloužilo již za 1. světové války jako zajatecký tábor. Za 2. světové války jím prošlo 200 000 vězňů z 26 států, z nichž za nelidských pracovních a životních podmínek zemřelo více než 120 000. Žáci si prošli celý areál tábora s průvodcem, a nechali tak na sebe působit atmosféru tohoto místa.

Poté se vydali do rakouského města Linec (Linz), kde navštívili muzeum Ars Electronica Center, přezdívané Muzeum budoucnosti, které pořádá technologické výstavy. Po skupinkách si žáci prošli některé atrakce a dále měli příležitost si sami muzeum projít a vyzkoušet si všechna stanoviště. V rámci prohlídky se také zúčastnili jedinečné zážitkové projekce s 3D brýlemi Deep Space 8K o rozměrech 16x9 metrů.

Po návštěvě muzea si žáci prošli s průvodcem krásné historické centrum města Linec a dostali poté rozchod po tomto městě. I přes nepříliš dobré počasí se exkurze vydařila a dětem se moc líbila. 

Poděkování patří také CK Roslo za skvělou organizaci zájezdu a panu průvodci P. Klímovi za pěkný a edukativní výklad.


Mgr. Radek Svoboda
ZŠ a MŠ Malonty


Zobrazit celé  Štafetový pohár

Zveřejněno: 25.4.2023


Štafetový pohár

V úterý 25. dubna se žáci prvního stupně (výběr 2. - 5. třídy) zúčastnili atletického závodu o Štafetový pohár. Soutěžilo se ve štafetách na 8x100 m a poté na 8x200 m. Naši žáci skončili celkově na krásném 2. místě a odvezli si moc hezké stříbrné medaile, pohár a diplom. Vítězné družstvo ze ZŠ Školní bylo rychlejší o pouhé 3 vteřiny. Za zmínku stojí i nejrychlejší čas naší štafety A v nejsilnějším rozběhu na 8x200 m. Za tuto disciplínu získali vybraní žáci zlatou medaili. 
Velké poděkování patří všem zúčastněným žákům a žákyním za skvělý sportovní výkon a za výbornou reprezentaci školy.

Mgr. Radek Svoboda
ZŠ a MŠ MalontyFlorbal dívky kat. IV. - 24. 1. 2023

Zveřejněno: 27.1.2023


Florbal dívky kat. IV. - 24. 1. 2023

V úterý 24. 1. se naše starší žákyně z 8. - 9. třídy zúčastnily okresního florbalového finále. Po dvou výhrách a jedné prohře ve skupině postoupily do semifinálových bojů, kde porazily žákyně ZŠ Školní 2:0 a mohly se těšit na finále. Zde proti našim děvčatům nastoupil výběr ZŠ Loučovice, a po základní hrací době byl stav nerozhodný 2:2. Na řadu přišly nájezdy, ve kterých jsme byly lepším družstvem a naše dívky se mohly radovat z prvenství. 

Mgr. Radek Svoboda

ZŠ a MŠ MalontyFlorbal - okresní finále dívky 10. 1. 2023

Zveřejněno: 27.1.2023


Florbal - okresní finále dívky 10. 1. 2023

V úterý 10. 1. sehrály naše dívky z 5., 6. a 7. třídy florbalový turnaj v ZŠ Fantova Kaplice. Po výsledcích 0:3 se ZŠ Školní Kaplice, 0:0 se ZŠ Křemže a 1:4 se ZŠ Za Nádražím ČK obsadily v konečném pořadí 6. místo.


Mgr. Radek Svoboda

ZŠ a MŠ Malonty
Florbal kategorie II. - 19.1.2023

Zveřejněno: 27.1.2023


Florbal kategorie II. - 19.1.2023

Dne 19. 1. se výběr chlapců a dívek z 2. - 5. třídy zúčastnil okresního florbalového finále II. kategorie. Po krásných výkonech jsme prohráli až ve finálovém utkání se ZŠ Benešov nad Černou a v konečném pořadí jsme se umístili na pěkném druhém místě.  

Mgr. Radek Svoboda
ZŠ a MŠ MalontyČEPS Cup

Zveřejněno: 13.12.2022


ČEPS Cup

Dne 9. 12. se výběr chlapců z 2. - 5. ročníku zúčastnil florbalového turnaje ČEPS Cup ve sportovní hale ZŠ Školní Kaplice. V základní skupině sehráli naši žáci vyrovnanou bitvu s domácím výběrem a remizovali 2:2 (2x Brenkus M.). V druhém utkání ve skupině vyhráli chlapci po velkém boji 3:2 s výběrem ze ZŠ Křemže (3x Brenkus M.). Jako vítězové skupiny jsme šli do semifinále s chlapci ZŠ Velešín. Zde jsme dostali lekci z produktivity, kdy žáci ZŠ Velešín byli ve svých šancích efektivnější a zvítězili 3:0. V konečném umístění jsme skončili na krásném třetím místě. Velké díky patří všem zúčastněným sportovcům.   

Mgr. Radek Svoboda

ZŠ a MŠ MalontyLEGO PRO VÝUKU

Zveřejněno: 12.11.2021


Pro žáky jsme zakoupili stavebnice LEGO Mindstorms Education a LEGO Spike jako základní výukové soupravy k získávání znalostí s programováním a robotikou. Stavebnice obsahují jednotlivé díly a malý autonomní počítač, který se řídí zadávanými daty. Stavebnice motivují žáky k intenzivnímu myšlení při sestavování robotických zařízení, při hledání problémů, testování a ověřování správnosti řešení. Při týmové práci dochází k rozvoji komunikačních dovedností, předávání zkušeností a získávání vědomostí.


Zobrazit celé